Strona internetowa Komisji Europejskiej dotycząca EFRROW
1 2 3 4 5
Aktualności

W najbliższy weekend zapraszamy do Lichenia
Piątek, 9 Wrzesień 2016 | Przeczytany 399 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

W dniach 10-12 września 2016 r. po raz szósty zorganizowany zostanie Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji kobiecych działających na terenie naszych Małych Ojczyzn. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem i licznego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Uczestniczki zjazdu przyjadą aby wziąść udział w Jarmarku Kulturowym, w ramach którego zaplanowano m.in.: przeglądy zespołów folklorystycznych, konkursy kulinarne, konkursy twórczości artystycznej, wystawy i koncerty. 

Drugi dzień zjazdu będzie miał chrakter duchowy, uczestniczki oddadzą sie skupieniu i modlitwie w licheńskiej bazylice. Będa miały również możliwość wzięcia udziału w wykładzie Agaty Puścikowskiej "Miłosierdzie na współczesne czasy".

Program do pobrania TUTAJ

ZAPROSZENIE - PLAKAT

 

 

Zapraszamy do lektury:)
Poniedziałek, 5 Wrzesień 2016 | Przeczytany 1134 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |
Bez tytułu

Miniony, bardzo pracowity okres wakacyjny zaowocował przygotowaniem i wydaniem  publikacji poświęconej funduszowi sołeckiemu i przykładom dobrych praktyk p.t.: "Fundusz sołecki - poradnik".Przy jego opracowaniu mieliśmy okazje współpracować
z wieloma doświadczonymi ekspertami, jak również z sołtysami, aktywnymi mieszkańcami sołectw w Polsce, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją wiedzą i  odniesionymi sukcesami.

Mamy nadzieję, że przygotowane opracowanie będzie stanowić podręczne kompedium praktycznych informacji, wskazówek w codziennej pracy z mieszkańcami i przedstawicielami samorządów. Zachęcamy Państwa do współpracy, wymiany informacji i prezentacji dokonań. 

Chcemy dostrzegać tych, którzy są aktywni, mają pomysły i chcą się nimi dzielić. Na bazie dobrych przykładów można pobudzać działania innych, bo w każdym regionie Polski pojawiają się ludzie, którzy chcą włączyć się w kreowanie społeczeństwa obywatelskiego na wsi. 

Publikacja do pobrania Tutaj bądź po linkiem:

http://www.instytutobywatelski.pl/26094/publikacje/edukacja-obywatelska/poradnik-fundusz-solecki

 

  
Znamy już laureatów konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa"
Poniedziałek, 4 Lipiec 2016 | Przeczytany 2134 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

Finał konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” odbył się 3 lipca 2016 r. w  Domu Pielgrzymka Arka w Licheniu, podczas konferencji „Wiejska Polska”. 

Witając gości Ireneusz Niewiarowski, prezes KSS podsumował ostatnie lata działania funduszu sołeckiego. Poinformował m.in, że obecnie korzysta z niego już ok. 70 procent polskich gmin. Na temat owocnej współpracy Urzędu Marszałkowskiego i Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów przy realizacji  projektów informacyjno-edukacyjnych skierowanych do mieszkańców wsi mówiła Pani Izabela Mroczek – Dyrektor Departamentu PROW w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Pan  Wojciech  Cerba z firmy INEA przedstawił dokonania projektu  pn.: „Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa” oraz plany na przyszłe lata w zakresie cyfryzacji wsi.

Podsumowania tegorocznej edycji konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” dokonała Arleta Jaśniewicz - przewodnicząca Komisji Konkursowej. Konkurs po raz czwarty realizowany jest przy współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Konkurs sprzyja aktywizacji, mobilizacji mieszkańców wsi do realizacji inicjatyw zmierzających do rozwoju swoich małych ojczyzn, podejmowania współpracy, lokalnego dialogu i  krzewienia społeczeństwa obywatelskiego na wsi.  Konkurs daję szansę prezentacji przykładów inicjatyw i aktywności mieszkańców, którzy w sposób bezinteresowny podejmują się działań rozwijających aktywność lokalną, poprawiają wizerunek swoich wsi, rozbudowują poczucie własnej wartości i dumy z miejscowości w której mieszkają.

Więcej…
  
Piątek, 17 Czerwiec 2016 | Przeczytany 5442 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

finalni

 

Program konferencji "WEJSKA POLSKA"

  
Warto zobaczyć!
Niedziela, 22 Maj 2016 | Przeczytany 1234 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

tvp3

  
PRZYPOMINAMY!!! Czekamy na Państwa zgłoszenia w konkursie "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa" do 27 maja 2016 r.
Wtorek, 17 Maj 2016 | Przeczytany 955 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

Drodzy mieszkańcy wsi, liderzy, sołtysi, samorządowcy,

serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w IV edycji konkursu pn. „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”, organizowanego na terenie województwa wielkopolskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. 

Celem konkursu jest promowanie najlepszych i najciekawszych projektów finansowanych w  w ramach funduszu sołeckiego oraz identyfikacja najbardziej aktywnych mieszkańców terenów wiejskich, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Pragniemy docenić tych, którzy są aktywni, mają pomysły i chcą się nimi dzielić. Na bazie dobrych przykładów można pobudzać działania innych, bo w każdym regionie Polski pojawiają się ludzie, którzy chcą włączyć się w kreowanie na wsi społeczeństwa obywatelskiego.

Konkurs obejmuje dwie kategorie: najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego i najaktywniejszy mieszkaniec wsi.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest prawidłowe i terminowe złożenie formularza zgłoszeniowego w biurze Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, ul. Zofii Urbanowskiej 8,  62-500 Konin (decyduje data stempla pocztowego).

Ostateczny termin przyjęcia formularzy upływa w dniu 27 maja 2016 r. 

Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin konkursu wraz z wymaganymi załącznikami dostępne są na stronach internetowych: www.funduszesoleckie.euwww.kss.org.plwww.wielkopolskie.ksow.pl.

WAŻNE: łączny udział z środków z funduszu sołeckiego oraz środków stanowiących wkład własny sołectwa w całkowitych kosztach związanych z realizacją danego przedsięwzięcia nie może być mniejszy niż 50%.

Więcej…
  
Posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego poświęcone funkcjonowaniu funduszu sołeckiego
Piątek, 29 Kwiecień 2016 | Przeczytany 1593 razy | Eksportuj do PDF | Drukuj Drukuj |

Informacja o posiedzeniu Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej na temat funkcjonowania funduszu sołeckiego i wysokości zwrotu w 2017 r. z budżetu państwa części wydatków gmin wykonanych w ramach funduszu sołeckiego w 2016 r.
W dniu 27 kwietnia 2016 r. Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej rozpatrzyła informację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat funkcjonowania w 2015 r. ustawy z dnia 21 lutego 2015 r. o funduszu sołeckim.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 61

kultura l p

asos14 20

a laureaci 5 edycji

5 edycja

 puzle

wsk2

oww

oww

 

a2hm 2017ab

ws2015

dp 2016

fs por2016

15 a 1

10 1 14

 

 kssnawss3a

oww

oww

Tytu strony

Ekspert Odpowiada

gazetas copy